Masáže

  1. Domovská stránka
  2. Služby
  3. Masáže

Klasická masáž

Klasická masáž prináša hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, svalové kŕče a obnovuje pohyblivosť svalov. Aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh. Zlepšuje prekrvenie pokožky a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly.

Reflexná masáž

Reflexná masáž sa odlišuje od klasickej technikou hmatov a miestom aplikácie. Hlavným cieľom je odstránenie bolestivých, stuhnutých miest a navodenie príjemného uvoľnenia cestou nervových spojov.

Masáž pre športovcov

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Zároveň je vynikajúcou prevenciou pred pretrénovanosťou a úrazmi.

Bankovanie

Bankovanie je liečebná metóda, prostredníctvom ktorej sa dosahuje prekrvenie postihnutého miesta s následným odstránením toxických a únavových látok. Cieľom liečby je posilniť samo liečiace a regeneračné schopnosti organizmu.

Banková masáž

Cieľom bankovej masáže je tíšenie až odstránenie bolesti svalov a kĺbov. Pôsobí upokojujúco na centrálny nervový systém, pomáha zmierňovať bolesti, celulitídu, pomáha pri urýchlení zotavovania po ochoreniach, tiež s migrénami, reumatizmom a chronickou únavou.

Dornova terapia

Dornova metóda je druh jemnej manuálnej terapie, ktorá rešpektuje prah bolesti pacienta a nepoužíva prudké pohyby. Prioritou je zjednať nápravu bez spôsobenia bolestí vo svaloch, väzivách či v kostiach. Dornova metóda aktívne pomáha pri bolestiach chrbta, kĺbov, skolióze.

Breussova terapia

Breussova masáž  je jemná terapia, ktorá pôsobí energizujúco a blahodarne najmä na chrbticu. Spočíva v intenzívnom vtieraní masážneho oleja do svalov po celej dĺžke chrbtice, ktoré sa uvoľňujú, a tým sa odbúrava tlak pôsobiaci
na platničky a nervy.

Maderoterapia

Maderoterapia je špeciálna masážna technika, ktorá napomáha  odstraňovaniu celulitídy, podpore tvorby elastínu
a kolagénu. Je založená na použití anatomicky vyrobených prvkov z dreva rôznych tvarov, veľkostí a dizajnu, vďaka ktorým je terapia 100 % prírodná bez alergií na pokožke.

Tehotenská masáž

Tehotenská masáž napomáha pohode a spokojnosti, vplýva na prenatálny vývoj dieťatka, uvoľňuje napätie v tele a navodzuje relaxáciu chrbtového svalstva, ktoré je v tehotenstve namáhané. Pomáha prekonávať únavu a napätie.

Relaxačná aromaterapeutická masáž

Je spojením masáže s liečivým účinkom vonných olejov. Dlhé ťahy pozdĺž svalových partií uvoľňujú a upokojujú telo aj myseľ, harmonizujú, navodzujú pocit pohody, posilňujú imunitu, zlepšujú tok lymfy, prekrvenie pokožky, znižujú bolesti svalov.

Body Vacuum

Body vacuum je studené, biostimulačné a mechanické ošetrenie zamerané na celulitídu s účelom zmenšovania objemu tela. Výhodou tohto zákroku je to, že dáva rýchle výsledky, ktoré sú viditeľné už po prvom zákroku.

Rašelinový zábal

Cieľom tejto procedúry je predovšetkým posilniť imunitný systém, stimulovať cirkuláciu, vrátane lymfy a krvného obehu, zrýchliť bunkovú aktivitu, rozšíriť tkanivo a cievy a prirodzenou cestou aktivovať samoliečebný potenciál organizmu.

Indická antistresová masáž hlavy

Terapia zameraná na celkovú relaxáciu, ktorá sa vykonáva v sede a neskôr v ľahu v rovnomernom rytme, aby sa uvoľnili blokády a napätie. Masírovanie hlavy je hlboko upokojujúce. Masáž odbúrava stres, únavu, odstraňuje migrény, zvyšuje koncentráciu a pomáha k celkovému relaxu.

Masáž lávovými kameňmi

Lávové kamene majú schopnosť absorbovať, uchovávať a postupne uvoľňovať teplo. Príjemné teplo z kameňov spolu s pôsobením masáže prináša telu množstvo pozitívnych účinkov: uvoľňuje svalstvo a odstraňuje bolesť, zmenšuje opuchy a zápaly po poraneniach a pôsobí proti celulitíde.

Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je liečebná masáž bez použitia oleja. Vykonáva sa jemnými plošnými, kruhovými a špirálovými hmatmi s pomalou frekvenciou. Tým sa zabezpečí rýchlejší pohyb lymfy, ktorá zabezpečí zmiernenie opuchov,  zlepšenie látkovej výmeny a posilnenie imunitného systému organizmu.

Všetky služby

Otváracie hodiny

pondelok8:00 - 20:00
utorok8:00 - 20:00
streda8:00 - 20:00
stvrtok8:00 - 20:00
piatok8:00 - 20:00
sobotaNa objednávku
nedelaNa objednávku

Často kladené otázky

Frekvencia masáží závisí od vašich potrieb a cieľov. Niektorí ľudia preferujú pravidelné masáže každý týždeň alebo mesiac, zatiaľ čo iní môžu potrebovať častejšie návštevy na zmiernenie konkrétnej bolesti.

Masáž môže byť vhodná pre tehotné ženy, ale je dôležité vyhľadať maséra so skúsenosťami v masáži pre tehotné. Niektoré typy masáží môžu byť upravené na lepšie prispôsobenie sa tehotným ženám.

Samozrejme, môžete si vybrať maséra podľa vašich preferencií. Dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne a uvoľnene počas masáže.

Po dlhšej a intenzívnejšej masáži môžete pocítiť miernu bolesť alebo nepohodlie v oblastiach, ktoré boli masírované. Toto by malo postupne ustúpiť a mali by ste sa cítiť uvoľnenejšie.

Všetko závisí od fyzického a psychického zdravia pacienta. Niektoré výhody masáže môžu byť okamžité, ako je uvoľnenie napätia a zlepšená cirkulácia. Ďalšie výhody, ako je zníženie stresu a bolesti, môžu byť zreteľnejšie po niekoľkých sedeniach.

Objednajte sa teraz a začnite svoju cestu k lepšiemu životu.