Fyzioterapia

  1. Domovská stránka
  2. Služby
  3. Fyzioterapia

Vstupná / výstupná terapeutická diagnostika

Konzultácia s fyzioterapeutom je základom každej diagnostiky chorobného stavu pacienta. Naši terapeuti sú pripravení diagnostikovať a objasniť pacientovi jeho zdravotný problém a tiež ho oboznámiť s navrhovaným postupom liečby. Komplexný pohľad na zdravotný problém je odrazovým mostíkom pre efektívnu liečbu pacienta.

Diagnostika s využitím špeciálnych metodík

Tieto diagnosticko-terapeutické postupy využívajú metódy na hĺbkové posudzovanie pohybového aparátu, určenie nesprávnych pohybových vzorov a ich nápravu, hľadajú hĺbkovú príčinu vzniku obtiaží pacienta a edukujú v oblasti pohybovej životosprávy. Naši terapeuti využívajú vo svojej praxi viaceré metodiky a koncepty.

Individuálne cvičenie s fyzioterapeutom

Individuálne cvičenie je zamerané na odstraňovanie svalovej nerovnováhy, posilňovanie oslabených svalov či nácvik vhodnej cvičebnej zostavy. Cvičebné postupy sú individuálne prispôsobené aktuálnemu stavu každého klienta.

Skupinové cvičenie s fyzioterapeutom

Skupinové cvičenie je zamerané na odstraňovanie svalovej nerovnováhy, posilňovanie oslabených svalov a nácvik vhodnej cvičebnej zostavy. Každá lekcia je originálne zostavovaná a zameraná na konkrétnu skupinu zúčastnených klientov.

Individuálna rehabilitačná terapia

Táto individuálna liečba je cieleným postupom, ktorý zahŕňa intervenciu fyzioterapeuta a podávanie fyzikálnej procedúry. Je zameraná na liečbu skoliózy, poúrazových a pooperačných stavov, chybného držania tela a úrazov, ktoré vznikli pri rekreačnom športe a tiež na závraty, tinitus, seknutie v krížovej oblasti a pod.

Akupunktúra

Akupunktúra je fyziologická liečba, ktorá urýchľuje hojenie a regeneráciu, odstraňuje aj bolesti chronického rázu či zvyšuje odolnosť a obranyschopnosť organizmu. Podstata akupunktúry spočíva v stimulácii niektorých miest tela, ktoré sa nazývajú aktívne body. Uskutočňuje sa vpichom pomocou špeciálnych jednorázových tenkých ihiel.

Tvárová anti-age akupunktúra

Tvárová kozmetická akupunktúra je špeciálna oblasť akupunktúry, ktorá sa zaoberá zlepšením prirodzeného vzhľadu kože. Je to metóda, ktorá sa nazýva aj prírodným liftingom a vedie k omladeniu tváre. Doporučené je jedno ošetrenie týždenne po dobu 6-14 týždňov.

Mäkké techniky

Terapia je zameraná na uvoľnenie pohyblivosti krčnej chrbtice, bolesti chrbta v medzilopatkovej aj driekovej oblasti, cielené uvoľňovanie povrchovo aj hlboko uložených svalov, tuhých a skrátených svalov a väzív, aktívnych jaziev, odstránenie napätia na tvári a hlave.

Kineziotaping (časť tela/oblasť)

Tejpovanie je metóda využívaná v profesionálnom aj v rekreačnom športe, pri rehabilitácii a v liečení porúch pohybového aparátu. Podľa spôsobu využitia a použitých materiálov sa tejpy rozdeľujú na rôzne druhy podľa účelu aplikácie (na fixáciu/spevnenie kĺbových štruktúr alebo svalov, pri bolestiach chrbta, ako aj pri chybnom držaní tela a pod).

Všetky služby

Otváracie Hodiny

pondelok8:00 - 20:00
utorok8:00 - 20:00
streda8:00 - 20:00
stvrtok8:00 - 20:00
piatok8:00 - 20:00
sobotaNa objednávku
nedelaNa objednávku

Často kladené otázky

Navštíviť fyzioterapeuta je vhodné v prípade bolesti v pohybovom aparáte, zranení pri športe, po operáciách, ale aj pre riešenie chronických bolestí chrbta, krku alebo iných oblastí.

Na prvom stretnutí fyzioterapeut zhodnotí vašu anamnézu, stav, ciele a problémy, s ktorými sa stretávate. Potom navrhne individuálny plán terapie a cvičení na zlepšenie vašej situácie.

Cvičenia budú prispôsobené vašim potrebám a problémom. To môže zahŕňať posilňovacie cvičenia, rozvoj flexibility, rovnováhy a koordinácie, cvičenia na zlepšenie držania tela a ďalšie.

Počet potrebných sedení sa líši v závislosti od závažnosti problému. V niektorých prípadoch stačí niekoľko sedení na dosiahnutie zlepšenia, zatiaľ čo v iných prípadoch sa môže vyžadovať dlhšie trvanie terapie.

Fyzioterapeuti zvyčajne poskytujú v rámci domáceho cvičenia rady a cviky, ktoré vám pomôžu udržať zlepšený stav. Pravidelná fyzická aktivita a dodržiavanie rád, daných fyzioterapeutom, pomáhajú udržať pokrok a zlepšenie vášho zdravotného stavu.

Objednajte sa teraz a začnite svoju cestu k lepšiemu životu.