/ Edukačné

Čo je pilates a aké sú jeho výhody pre zdravie

Pilates je cvičebný systém vyvinutý Josephom Pilatesom v 20. storočí.  Tento systém cvičenia sa zameriava na posilnenie svalov, zlepšenie flexibility, rozvoj svalovej koordinácie a celkovú fyzickú kondíciu. Dôraz sa kladie aj na správne dýchanie, koncentráciu a kontrolu pohybu. Ponúka množstvo pozitívnych účinkov na telo a myseľ, ako napríklad:

  1. Zlepšenie sily a flexibility. Pilates pomáha posilňovať svaly po celom tele, najmä v „jadre“ (stred tela). Tým sa zvyšuje celková sila a flexibilita.
  2. Korekcia držania tela. Napomáha k jeho správnemu držaniu a postaveniu, čo môže pomôcť zmierniť bolesti chrbta a napraviť problémy s držaním tela.
  3. Zlepšenie stability a rovnováhy.
  4. Zdôrazňuje správne dýchanie, čo môže zvýšiť kapacitu pľúc a zlepšiť prívod kyslíka do tela.
  5. Tento cvičebný systém sa tiež zameriava na relaxáciu a prepojenie tela a mysle, čo môže pomôcť zmierniť stres a zlepšiť psychickú pohodu.

Pravidelným cvičením pilatesu môžete cítiť väčšiu vitalitu a energiu.

  1. Pilates je často používaný ako súčasť rehabilitačných programov na zotavenie po zraneniach alebo operáciách.
  2. Pravidelným cvičením pilatesu môžete dosiahnuť lepšiu postavu a tónované svaly.
  3. Pilatesové cvičenia zlepšujú pohyblivosť kĺbov a svalov, čo môže pomôcť pri prevencii poranení.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je dôležité cvičiť pravidelne a pod dohľadom skúseného inštruktora, najmä, ak ste začiatočník.

Pilates je vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií a fitness úrovní, a jeho výhody sú mnohostranné. Začnite pomaly a postupne zvyšujte náročnosť cvičení, aby ste dosiahli najlepšie výsledky pre svoje telesné či duševné zdravie.

 

 

O nás

REHABKE je moderné rehabilitačné centrum v Košiciach so širokým portfóliom ponúkaných služieb.
Náš tím tvoria odborníci
so špecializáciou na fyziatriu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu. Disponujeme skúsenými fyzioterapeutmi, masérmi a lektormi.

Hľadať články

Kategórie

Objednajte sa teraz a začnite svoju cestu k lepšiemu životu.